Úprava bazénové vody

Dávkování chemie

Dávkovací čerpadla

58 davkovaci cerpadla infinity optidos

Společnost INET nabízí peristaltická a elektromagnetická dávkovací čerpadla s měřením a regulací značky Infinity OPTIDOS. Čerpadla jsou určena pro úpravu hodnoty pH vody, redoxního potenciálu nebo dávkování flokulantu, algicidu apod. Charakteristika všech nabízených čerpadel je shodná:

Tělo z polypropylenu vyztužené ze 30% skelnými vlákny, konzole pro uchycení na zeď, sací koš, injektor, připojovací hadičky a spojovací materiál. Technické informace ke konkrétním čerpadlům a k dostupnému příslušenství naleznete v přiloženém produktovém listu.

Ke stažení

Automatické měřící a dávkovací stanice

59 davkovaci panely infinity speedy pool

Automatické měřící a dávkovací stanice Infinity OPTIDOS s peristaltickými digitálními čerpadly pro regulaci hodnoty pH vody a redoxního potenciálu. Automatická kalibrace sond, detekce jejich stavu a ochrana bazénu proti předávkování jsou součástí softwaru. Sofistikovanější systémy zobrazují mnohem více informací, např. průtok vody přes měřící celu nebo teplotu vody. Jejich možnosti nastavení jsou také mnohem rozsáhlejší. Detailní informace ke konkrétním jednotkám řady Infinity OPTIDOS naleznete v přiloženém produktovém listu.

Ke stažení

Úprava slané bazénové vody

60 solonizacni jednotka infinity hydrolife

Mořská voda je pro člověka zdravá. V posledních letech je proto v privátních a veřejných bazénech velkým trendem slaná bazénová voda. Salinita (obsah soli) mořské a bazénové vody se však liší. U mořské vody činí obsah soli mezi 2,5 až 3,5 %, u slané bazénové vody se pohybuje jen v rozmezí 0,3 – 0,5 %. Pro úpravu slané bazénové vody se využívají solonizační jednotky, které pracují na bázi elektrolýzy chloridu sodného, známého také jako kuchyňská sůl. Při elektrolýze prochází elektrický proud elektrodami, jejichž pomocí se ze solného roztoku uvolňuje volný chlór, který okamžitě dezinfikuje bazénovou vodu. Při správné koncentraci nemá volný chlór žádný vliv na zápach ani chuť vody a není zdraví nebezpečný. Takto ošetřená slaná voda naopak příznivě působí na lidskou pokožku a organismus. Výše uvedené samozřejmě platí při dodržení ideální hodnoty pH vody, tj. 7,2.

Solonizační jednotky Infinity HYDROLIFE fungují zcela automaticky. Jsou vybaveny digitálním displejem s ukazateli hodnoty výroby chlóru, hodnoty pH vody, Redox potenciálu a konduktivity (schopnost vést el. proud) elektrolytického článku. Výkon elektrolýzy se dá volně regulovat. Elektrolytický článek je samočistící se s garancí životnosti 5000 hodin. Elektronicky je možné nastavit měnění polarity v článku dle tvrdosti vody a tím mu životnost prodloužit. Systém je také vybaven indikátorem úrovně soli a vypínáním při její nízké koncentraci.

Galerie

Ke stažení

Bezchlórová úprava vody

Dezinfekce ultrafialovým zářením

62 dezinfekce uv zarenim

Dezinfekce ultrafialovým zářením (UV dezinfekce) INFINITY FP patří mezi trendové procesy na poli úpravy pitné a bazénové vody. Ultrafialové záření je smrtelné pro většinu mikroorganismů přítomných ve vodě, např. bakterie, viry, řasy, houby aj. Použitím UV dezinfekce můžete minimalizovat dávkování chlóru až na občasné chlorové šoky.

Základní technické údaje:
Plášť z nerezové oceli AISI 304
Životnost zářivek 5000 hodin
Výkon 40 a 75 W pro objemy bazénu do 35 a 70 m³
Max. provozní tlak 2,5 bar
Max. průtok 15 m³/hod
Připojovací rozměr reakční komory 50 mm

Ke stažení

Ozonizátory

63 permoozone s 80z generator ozonu

Ozonizátory (generátory ozonu) PERMOOZONE představují proces úpravy vody ozonizací. Ozon (O3) je plyn získávaný s kyslíku (O2). Třetí atom dává ozonu vysokou oxidační sílu pro likvidaci veškerých mikroorganismů (bakterie, viry aj.), minerálních látek (kovy aj.) a organických látek (plyny, ropa aj.). Výroba ozonu probíhá nasátím vzduchu do tzv. Venturiho trubice a jeho následné reakce v komoře vlivem ultrafialového záření o vlnové délce 185 nm. Obohacený plyn z reakční komory (vzduch + ozon) je následně smíchán s vodou ve Venturiho trubici. Ozonizátory produkují dostatek ozonu pro většinu privátních bazénů. Použitím ozonu radikálně snižujete spotřebu dezinfekční chemie. Proces ozonizace vyžaduje pravidelnou kontrolu a regulaci hodnoty pH bazénové vody.

Ke stažení